sineklik

Sineklik modelleri

SİNEKLİK MODELLERİ

1. Sabit sineklik

Bu sineklik modeli sadece banyo ve tuvalet pencereleri için tercih edilmektedir. Pencereye vida ile sabitlenir ve yerinden çıkması için vidalarının sökülmesi gerekir. Sürekli açık duran tuvalet ve banyo pencerelerinden içeriye böcek girmemesi için sabit sineklik taktırabilirsiniz.

2. Menteşeli sineklik

Pencereler için kullanılan en kullanışlı sineklik modellerinden bir tanesidir. Pencerenin dışına bağlanır ve dışarı doğru açılıp kapanabilir. İstediğiniz zaman yerinden çıkartabilirsiniz. Bu sayede yıkamak isterseniz takıp çıkması sayesinde kolayca yıkayabilirsiniz.

3. Stor sineklik

Pencereler için en çok tercih edilen modellerin başında gelir. Aşağı yukarı hareket eder. Kullanılmadığı zaman özellikle kış aylarında kutusunda toplanarak dış hava koşullarından etkilenmez. Yerinden çıkaramassınız gerekte yoktur. Kutusunda kendisiniz muhafaza eder.

4. Menteşeli kapı sinekliği

Dışarısında mesafesi olan balkonlarda yani kapı geriye doğru açılacak kadar alan olan balkonlarda tercih edilen kullanımı kolay sistemdir. Menteşeli yani nasıl kapınız içeri doğru açılıyorsa bu kapıda geriye doğru açılıyor. Son derece kullanımı rahattır.

5. Pileli kapı sineklik 

Kapı arkalarında demir veya küpeşte gibi kapının geriye doğru açılmasını engelleyecek olan durumlarda sağa sola hareket eden akordiyon sistemli son sistem modeldir. Nasıl ki stor yukarı aşağı hareket ediyor bu sistemde sağa sola hareket ediyor. Kullanımı kolay duruşu estetik tavsiye edilen pileli kapı sineklik modelidir.

6. Pileli sineklik

Demirli, panjurlu ve benzeri sinekliğin açılımına engel olacak pencerelerde yapılır. Akordiyon sistem pileli sineklik sağa sola veya yukarıdan aşağı yapılabilir. Panjurlu pencerelere sineklik yaptırmak isteyen kişilere özel imal edilir.

7. Sürme sineklik

Sürme pimapen pencereler için yapılan sürme sineklik modelleridir. Sağa sola hareket edebilir. Kullanımı kolay ve etkilidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir